Ugljan

By ANNA - 10.12.16

Na tenhle ostrov do Chorvatska jezdíme snad úplně odjakživa. Letos jsme se tam po delší odmlce zase vypravili, a i když jsem čekala, že to bude nuda, protože už tam znám úplně všechno, tak zlé to zase nebylo :)


Jezdíme do městečka Muline, kde je všehovšudy jedna pořádná "turisticky atraktivní" pláž, ale koupat se dá prakticky kdekoliv, jeden miniobchod a pár hotelů. Od poslední návštěvy se to tam trošku rozvinulo (asi hlavně díky turistům), takže si už můžete zajít i do restaurace. Centrem dění je malý přístav nebo už zmiňovaná pláž, na kterou se ale nedostanete jinak než pěšky přes lesík a vrcholem její mnohaleté evoluce nejsou koktejlové bary, ale dvě Toitoiky.


My jsme se do zátoky na pláž vydali jen jednou. Raději jsme jezdili autem po okolí a objevovali nová místa. Na oběd jsme se ale obvykle vraceli domů, a to nejen kvůli hladu, ale také zimě a větru, který už v září docela sílil.
Domů jsme se vraceli brzy ráno, hned prvním trajektem, takže nebe bylo krásně barevné a rozhodně stálo za fotku. Trajekt jezdí z většího města Preko, kde si vždycky dáváme zmrzlinu, do Zadaru.Doufám, že vám taková malá odbočka do teplých krajin takhle v půlce prosince nevadí :) Teď už se těším na Vánoce a doufám, že se mi podaří sesbírat ještě nějaké zážitky, aby z toho byl alespoň jeden vánoční článeček :)

Mějte se krásně a ať napadne sníh!

ANNA

  • Share:

You Might Also Like

0 komentářů

With love, ANNA. Používá technologii služby Blogger.